ЛЕЧЕНИЕ С ПРАХАНОВА ГЪБА - ФБ-18.03.2014.
Праханова гъба и разнообразното лечение с нея
Можете да срещнете Праханова гъба в цялата ни страна, защото тя е паразитна и се образува върху широколистните дървета.
Щом е толкова разпространена и достъпна трябва да ви разкажем малко повече за нея, защото тя има завидни лечебни сили. Днес едно от най-коварните заболявания е рака, а тази гъби има противоракови свойства, но антибактериалното, противовъзпалителното и антипаразитното и действие не са за подценяване.
Тази прахонова гъба можете да използвате за лечение на много и все разнообразни заболявания, защото свойствата, които притежава позволяват това. Редица специалисти я препоръчват за лечение на екзема, конюктивит, астма, бронхит, артрит, ревматизъм. Може да се използва и при вътрешно и външно кръвотечение. Тази гъба има силата да понижи и високата температура. Приложение и в народната медицина е доста широко и е време и вие да се възползвате от лечебните и сили, за да можете да сте в добро здраве.
Ето и как точно да си приготвите рецептите в зависимост от заболяването, от което сте засегнати. Преди да представим рецептите с праханова гъба трябва да кажем, че те се приготвят от изсушена гъна, на която се взема вътрешната част и се стрива на прах.
При възпалителни процеси използвайте тази запарка от праханова гъба – залейте с чаена чаша вряла вода 1 чаена лъжичка от прахана. След като запарката изстине е нужно да прецедите през цедка, за да се отстранят по едрите праханови частици. Запарката се пие винаги преди хранене, като е добре да има интервал от 30 минути между пиенето на отварата и консумацията на храна. На ден трябва да приемате 3 пъти от тази запарка, като количеството за всеки прием е равно на 1 винена чаша. Народната медицина препоръчва приема на тази запарка и при наличието на тумори, защото тя спомага за подтискането на тяхното развитие. Изключително подходяща е за направата на компреси. Компреса се прави, като напоите парче плат със запарката и го поставите на болното място.
При обилни външни кръвоизливи или леки порязвания можете да спрете кръвотечението, като посипете засегнатото място директно с прах от лековитата гъба.
За да свалите високата температура ще трябва да използвате комбинации от билки, които включват и прах от праханова гъба. Приготвянето на отварата за понижаване на високата температура става така – смесете листа на люляк и и стъбла от бръшлянова самобайка. Вземете от комбинираните билки 2 супени лъжици и ги залейте с 400 милилитра вряла вода. Оставете на котлона, за да се варят само 5 минутки. След отстраняване прецеждате и към отварата прибавяте 1 чаена лъжичка от лечебния прахан. Отново трябва да приемате поне 30 минути преди консумацията на храна. на ден трябва да пиете по 3 пъти от лековитата отвара. Количеството за всеки прием е равно на 1 чаена чаша.
Коментари
Публикуване на коментар